Home > Hot ! > Ερμής Πηλίου – Αρτεμησιακός 3-4: Με αγγλικό σκορ πέρασε ο Αρτεμησιακός απ’ το Πήλι

There are no slides in this slider.

Βροχή τα γκόλ στο γήπεδο του Πηλίου ανάμεσα στον τοπικό Ερμή και τον Αρτεμησιακό. Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 4 Φεβρουαρίου για το πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας Εύβοιας και ο Αρτεμησιακός έφυγε νικητής μέσα από το Πήλι με 4-3.

Το ματς θύμιζε Αγγλική λίγκα. Με τον Αρτεμησιακό να ισοφαρίζεται τρεις φορές και τον Βασίλη Ανέση να είναι αυτός που πέτυχε το νικητήριο γκολ για τους «βιόλα». Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 10΄ με γκολ του Ν. Στραφιώτη. Οι γηπεδούχοι όμως ισοφάρισαν στο αμέσως επόμενο λεπτό για με τον Ραβανό. Στο 21΄ ο Αγγελόπουλος έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Αρτεμησιακό και ο Καρράς στο 34΄ ισοφάρισε ξανά για το Πήλι. Στο 44΄ ο Διαμαντής έκανε 2-3 κι έτσι ο Αρτεμησιακός πήγε με προβάδισμα στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο 67΄ ο Ερμής Πηλίου κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Τσούρτης ισοφαρίζοντας έτσι για μία ακόμη φορά για το Πήλι. Όμως την τελευταία λέξη την είπε ο Ανέστης ο οποίος στο 74΄ διαμόρφωσε το τελικό 3-4 χαρίζοντας τη νίκη στον Αρτεμησιακό.

Ερμής Πηλίου: Αλεξανδρής, Κοτρώνης, Κάνδιας (76΄ Μπατσακούτσας), Μουρτζάκης, Παπαγεωργίου, Καρράς, Σοφρώνης, Μπουζάλας, Ραβανός, Τσούρτης Παπαγεωργίου.

Αρτεμησιακός (Κυρπισλίδης): Παναγιωτόπουλος, Σαντής Ι., Διαμαντής, Ψύλλος, Σαντής Κ., Φατσής, Αφένδρας, Κοντζιάς, Στραφιώτης Ν. (85΄ Ευσταθίου), Αγγελόπουλος (80΄ Βασιλικιώτης Η.), Ανέστης.

Διαιτητής: Κασομούλης Βοηοί: Δάλλας – Κεκάκος

Τα άρθρα που δημοσιεύονται εκφράζουν τον/την συντάκτη/τριά τους και οι θέσεις δεν συμπίπτουν κατ' ανάγκην με την άποψη του palmosev.gr

Για τις ειδήσεις της Εύβοιας κι όχι μόνο εμπιστευτείτε το palmosev.gr

Αφηστε ενα σχολιο

Η παρούσα φόρμα συλλέγει το όνομα σας και την ηλεκτρονική σας διεύθυνση, ώστε να μπορέσουμε να απαντήσουμε στο σχόλιο σας. Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε το Privacy Policy της ιστοσελίδας μας.