Home > Hot ! > Τέλεθριακός – Μάκαρος 53-77: Βαριά εντός έδρας ήττα για τους βορειοευβοιώτες

Τέλεθριακός – Μάκαρος 53-77: Βαριά εντός έδρας ήττα για τους βορειοευβοιώτες

There are no slides in this slider.

Με το ευρύ 77-53 ηττήθηκε σήμερα Σάββατο 9 Δεκεμβρίου στην έδρα του ο Τελεθριακός για το πρωτάθλημα μπάσκετ της ΕΣΚΑΣΕ, από τον πρωτοπόρο Μάκαρο Άμφισσας, ο οποίος εξακολουθεί να είναι μόνος πρώτος και αήττητος στην κορυφή.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες πήγαιναν κοντά στον σκορ και το τέλος της περιόδου βρήκε μάλιστα τους γηπεδούχους να προηγούνται με 20-17. Ίδια περίπου ήταν η εικόνα και στη δεύτερη περίοδο, όμως η λήξη του ημιχρόνου βρήκε την ομάδα της Άμφισσας να προηγείται με έξι πόντους 28-34.

Όλα άλλαξαν στο τρίτο δεκάλεπτο με τους φιλοξενούμενους να πατούν … «γκάζι» και παίζοντας πολύ καλή άμυνα και εύστοχες επιθετικές επιλογές τόσο μέσα απ’ τη ρακέτα όσο και εκτός κατάφεραν να αυξάνουν συνεχώς τη διαφορά και τελικά να φτάσουν άνετα στη νίκη με το επιβλητικό 77-53.

Από τον Τελεθριακό ξεχώρισαν οι Παπαθανασίου και Παπάνογλου, ενώ απ’ τον Μάκαρο πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι Φωτζήτζογλου και Λουπούλ.

Δεκάλεπτα: 20-17, 8-17, 15-22, 10-21

Διαιτητές: Κουτσιμπός – Ντάνος

Τελεθριακός (Δαδίτσιος): Μέτα 6, Ρουμελιώτης 5, Κλούρας 1, Παπαθανασίου 14 (1), Αφερείμ, Τσιτούμης 8, Κουμπές 7 (1), Δήμου 3, Χοτζαλάρι, Παπάνογλου 9 (1).

Μάκαρος (Παπούλιας): Λεοντίου 11 (3), Κουτσογιάννης 10 (1), Οικονόμου 7, Λούπουλ 18 (2), Διαμαντής, Τσικνής, Φουσέκης, Φωτητζόγλου 20, Βουρνούς, Μουντζούρης 2, Βίλλιας 2, Νασάκης 7 (1).

Τα άρθρα που δημοσιεύονται εκφράζουν τον/την συντάκτη/τριά τους και οι θέσεις δεν συμπίπτουν κατ' ανάγκην με την άποψη του palmosev.gr

Για τις ειδήσεις της Εύβοιας κι όχι μόνο εμπιστευτείτε το palmosev.gr

Αφηστε ενα σχολιο

Η παρούσα φόρμα συλλέγει το όνομα σας και την ηλεκτρονική σας διεύθυνση, ώστε να μπορέσουμε να απαντήσουμε στο σχόλιο σας. Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε το Privacy Policy της ιστοσελίδας μας.