Home > Hot ! > Τελεθριακός – ΑΓΕΧ 74-46: Δυναμική επιστροφή στις νίκες για τους βορειοευβοιώτες

There are no slides in this slider.

Δυναμικά επέστρεψε στις νίκες ο Τελεθριακός. Το Σάββατο 4 Νοεμβρίου επικράτησε άνετα στο κλειστό της Ιστιαίας με 74-46 της ΑΓΕΧ, σε παιχνίδι κεκλεισμένων των θυρών, παρουσιάζοντας σημαντική αγωνιστική ανάκαμψη.

Από την αρχή του παιχνιδιού έδειξαν τις προθέσεις τους οι γηπεδούχοι, όπου στα πρώτα λεπτά είχαν ένα σερί 12-0. Η πολύ καλή αμυντική λειτουργία του Τελεθριακού, περιόρισε σημαντικά τα επιθετικά ατού της ΑΓΕΧ ενώ οι αρκετά εύστοχες επιθετικές επιλογές της την έκαναν να πάει με διαφορά 16 πόντων (40-24) στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Καθοριστικής σημασίας, για την έκβαση του παιχνιδιού ήταν το τρίτο δεκάλεπτο, όπου οι φιλοξενούμενοι έμειναν «άσφαιροι» για πάνω από 8 λεπτά και το επί μέρους σκορ ήταν 15 – 4. Έτσι διευρύνθηκε κι’ άλλο η διαφορά. Σε κάποια στιγμή μάλιστα στο τέταρτο δεκάλεπτο έφτασε και τους 32 πόντους και τελικά η ομάδα του Τελεθριακού πήρε το «ροζ» φύλλο αγώνα με διαφορά 28 πόντων 74-46.

Κορυφαίοι για την ομάδα του Τελεθριακού ήταν οι Παπαθανασίου με 24 πόντους με τέσσερα τρίποντα και ο Χοτζαλάρι με 21 πόντους με τρία τρίποντα, ενώ από την ΑΓΕΧ ξεχώρισε ο Παστήρας με 24 πόντους.

Διαιτητές: Τσάλας – Χαϊνά

Δεκάλεπτα: 19-10, 21-14, 15-4, 19-18

Τελεθριακός (Κολιάτος): Μέτα, Ρουμελιώτης 7 (1), Κουλουριώτης, Παπαθανασίου 24 (4), Ζούτσος, Κλούρας 4, Τσιτούμης, Κουμπές 6, Δήμου 3 (1), Χοτζαλάρι 21 (3), Παπάνογλου 8.

ΑΓΕΧ (Βελισσαράκος): Τσάκος 2, Σπύρου, Παστήρας 24 (3), Θωμάς 2, Μαλακασιώτης 5 (1), Βεζυρτζόγλου, Κικίδης Κ. 4, Βελισσαράκος 1, Πετρογιάννης 1, Κικίδης Ν. 3 (1), Σαββόπουλος 4.

Τα άρθρα που δημοσιεύονται εκφράζουν τον/την συντάκτη/τριά τους και οι θέσεις δεν συμπίπτουν κατ' ανάγκην με την άποψη του palmosev.gr

Για τις ειδήσεις της Εύβοιας κι όχι μόνο εμπιστευτείτε το palmosev.gr

Αφηστε ενα σχολιο

Η παρούσα φόρμα συλλέγει το όνομα σας και την ηλεκτρονική σας διεύθυνση, ώστε να μπορέσουμε να απαντήσουμε στο σχόλιο σας. Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε το Privacy Policy της ιστοσελίδας μας.