Home > Hot ! > Βυζάντιο Ν. Πύργου – Ελληνικά 1-3: Νίκη μισή σωτηρία για τα Ελληνικά

Βυζάντιο Ν. Πύργου – Ελληνικά 1-3: Νίκη μισή σωτηρία για τα Ελληνικά

There are no slides in this slider.

Νίκη μισή σωτηρία πέτυχαν τα Ελληνικά σήμερα Κυριακή 22 Απριλίου μέσα στο Νέο Πύργο επικρατώντας του Βυζαντίου με 3-1 και πέρασαν στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα της Β΄ κατηγορίας που οδηγεί στα μπαράζ παραμονής. Από την άλλη αν και όλα θα κριθούν στην τελευταία αγωνιστική όσον αφορά την υπόθεση παραμονή, το Βυζάντιο έχει πολύ δύσκολο έργο μέσα στο Πήλι και θα πρέπει να υπερβάλει εαυτό αν θέλει να περισώσει κάτι απ’ την φετινή χρονιά.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ που πέτυχε ο Αλεξίου στο 10΄ λεπτό της αναμέτρησης, ενώ λίγα λεπτά αργότερα τα Ελληνικά απάντησαν με δοκάρι σε σουτ του Χ. Μαυρούτσικου. Εν τέλει οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 45΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Γ. Κρυσταλόγιαννη. Να σημειωθεί πως στο πρώτο μέρος ο Δ. Χουβαρδάς για το Βυζάντιο έχασε τρεις ευκαιρίες από αυτές που πραγματικά δεν χάνονται.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Ελληνικά κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ στο 71΄ ο Ευστ. Κρυσταλόγιαννης εκτέλεσε φάουλ, ο Τσώνος βρήκε τη μπάλα λίγο με το κεφάλι και την έστειλε στα δίχτυα. Στο 84΄ ο Δ. Χουβαρδάς αποδείχθηκε ο μοιραίος παίκτης για τους κιτρινόμαυρους που έφτασαν μια ανάσα πριν την ισοφάριση, αφού σε κοντινό σουτ που επιχείρησε η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Καπώνη. Και επειδή η μπάλα …τιμωρεί, στο 87΄ ο Ευθ. Κρυσταλόγιαννης με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-3 σβήνοντας τις όποιες ελπίδες του Βυζαντίου.

Τέλος να σημειώσουμε πως από το 81΄ οι «κιτρινόμαυροι» αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο αφού αποβλήθηκε ο Αλεξίου με 2η κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.

Βυζάντιο Ν. Πύργου: Χουβαρδάς, Νικολέρης, Κυπραίος, Αλεξίου, Αρσενόπουλος, Βογιατζής, Σταματόπουλος, Χουβαρδάς Π., Κερασιώτης (65΄ Μουσέτης), Ρούσεβ (90’ + 1΄ Παπαδιώτης), Χουβαρδάς Δ.

Ελληνικά: Καπώνης, Ντούλμας, Κρασούλης, Κρυσταλόγιαννης Ευστ., Τσώνος, Θαλασσινός, Αθανασίου, Κρυσταλόγιαννης Γ., Ευσταθίου, Μαυρούτσικος Χ., Κρυσταλόγιαννης Ευθ. (90΄ + 1΄ Μαυρούτσικος Δ.)

Διαιτητής: Λάμπρου Γ., Βοηθοί: Κωνστάντιος – Τσιφλάκος

Τα άρθρα που δημοσιεύονται εκφράζουν τον/την συντάκτη/τριά τους και οι θέσεις δεν συμπίπτουν κατ' ανάγκην με την άποψη του palmosev.gr

Για τις ειδήσεις της Εύβοιας κι όχι μόνο εμπιστευτείτε το palmosev.gr

Αφηστε ενα σχολιο

Η παρούσα φόρμα συλλέγει το όνομα σας και την ηλεκτρονική σας διεύθυνση, ώστε να μπορέσουμε να απαντήσουμε στο σχόλιο σας. Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε το Privacy Policy της ιστοσελίδας μας.