Περισσoτερα"/>
Home > Hot ! > Σκεπαστή – Α.Ο. Ν. Αρτάκης 4-2: Πρόσφεραν γκολ και θέαμα οι «βόρειοι»

Σκεπαστή – Α.Ο. Ν. Αρτάκης 4-2: Πρόσφεραν γκολ και θέαμα οι «βόρειοι»

Γκολ και θέαμα προσφέρει πλέον η Σκεπαστή, που πρέπει να αρχίσει ήδη να καταστρώνει τα σχέδιά της από τώρα για τη δεύτερη σεζόν της στην Α΄ κατηγορία Εύβοιας. Οι βορειοευβοιώτες επικράτησαν σήμερα Σάββατο 21 Απριλίου με 4-2 του Α.Ο Ν. Αρτάκης σε ένα ματς που αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ κατάφεραν να επιτύχουν μια πραγματικά επική ανατροπή.

Η Αρτάκη προηγήθηκε με γκολ του Μπασινά στο 18΄ ενώ διπλασίασε τα τέρματά της στο 21΄ με τέρμα που σημείωσε ο Γκάβαλης. Από το ημίωρο και πέρα η Σκεπαστή όμως άρχισε τη μεγάλη αντεπίθεσή της. Στο 30΄ ο Ι.Β. Θαλασσινός με εύστοχή εκτέλεση πέναλτι μείωσε σε 1-2 και στο 45΄ ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά έκανε το 2-2 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο 53΄ ο Ι.Α. Θαλασσινός έκανε το 3-2 πετυχαίνοντας την ολική ανατροπή για το συγκρότημα του Βαγγέλη Μπεκάκου, ενώ στο 62΄ ο Ζουζουλής διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Σκεπαστή (Τσαραμίρης – Μπεκάκος): Αλεξίου, Θαλασσινός Ι.Α., Τηλίοπουλος, Καλίτσης, Κωνσταντός, Καψάλας (64΄ λ.τ. Τσούπρος), Θαλασσινός Ι.Β. (70΄ Κάβουρας), Αγιασοφίτης, Θαλασσινός Α., Γεωργίου (87΄ Γερογιάννης Π.), Ζουζουλής (79΄ Γερογιάννης Δ.)

Α.Ο. Ν. Αρτάκης (Ζέρβας): Τσάμαρης, Κολιόπουλος, Μπαλαμπάνης, Μπισμπικόπουλος, Τσούτης (68΄ Ταψής), Μαστροκώστας (79΄ Πουρνής), Λούρος (46΄ Αγγελάκης), Κονόμι, Λιβαδείτης (46΄ Γκέκας), Γκάβαλης, Μπασινάς.

Διαιτητής: Βρακάς Βοηθοί: Πριόνας – Ρουμπής

There is no slider selected or the slider was deleted.

Αφηστε ενα σχολιο

Η παρούσα φόρμα συλλέγει το όνομα σας και την ηλεκτρονική σας διεύθυνση, ώστε να μπορέσουμε να απαντήσουμε στο σχόλιο σας. Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε το Privacy Policy της ιστοσελίδας μας.