Περισσoτερα"/>
Home > Hot ! > Ποδαρικό με Πρωτάθλημα Παίδων: Α.Ε. Ιστιαίας Α.Ο. Αγίου – Αναγέννηση Μαντουδίου

Ποδαρικό με Πρωτάθλημα Παίδων: Α.Ε. Ιστιαίας Α.Ο. Αγίου – Αναγέννηση Μαντουδίου

Το  πρωί του  Σαββάτου 4 Ιανουαρίου 2020 στις 11, έγινε το ποδαρικό  με τον αγώνα Παίδων Κ14 για την 5η αγωνιστική του 1ου ομίλου ανάμεσα στην Α.Ε. Ιστιαίας Α.Ο Αγίου και  την Αναγέννηση Μαντουδίου.

Έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι και από τις δυο Ακαδημίες που προσπάθησαν να παίξουν ποδόσφαιρο σε έναν δύσκολο αγωνιστικό χώρο όπως ήταν το γήπεδο της Ιστιαίας Η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε με 1-0 με γκολ του Μαρνέζου στο 14ο λεπτό και διπλασίασε τα τέρματά της με γκολ του Κουρούπη στο 19ο λεπτό Και τα δυο τέρματα προήλθαν από ωραίες ενέργειες και σουτ των αναφερόμενων ποδοσφαιριστών Το Μαντούδι έχασε μια ευκαιρία όμως στο σουτ που έκανε ο Αντώνιου μπλόκαρε την μπάλα ο Κομποθανάσης. Το ημίχρονο τελείωσε με 2-0 υπέρ της γηπεδούχου, χάνοντας και άλλες ευκαιρίες για γκολ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με κατοχή και φάσεις προς την εστία του Μαντουδίου και ο Παπαδόπουλος με ωραίο δυνατό σουτ έγραψε το 3-0 στο 38ο λεπτό Οι δυο προπονητές έκαναν πολλές αλλαγές και έπαιξαν όλοι οι αναπληρωματικοί παίκτες. Ήταν το πρώτο ματς όλων των κατηγοριών για το 2020.

Έπαιξαν Α.Ε. Ιστιαίας Α.Ο. Αγίου (Τσελίκας Ζουπανιώτης) Κομποθανάσης Κερασιώτης Καραγκούνης Στραφιώτης Νεανίδης Παπαδόπουλος Σταματονικολός Μαρνέζος Κουρούπης Σταθαράς

Αναπληρωματικοί : Αντωνίου Ζουπανιώτη Κορτέσης Τσιφλικιώτης

Αναγέννηση Μαντουδίου (Τσικτσιρής ) Κουρκουλιώτης, Γιαννάκης, Σταματίου, Λιάκος, Καρατζάς, Γλωσιώτης, Σεφέρης, Αντωνίου, Βασιλείου, Αναστασίου, Τάχτσιου, Βούτκας.

Αφηστε ενα σχολιο

Η παρούσα φόρμα συλλέγει το όνομα σας και την ηλεκτρονική σας διεύθυνση, ώστε να μπορέσουμε να απαντήσουμε στο σχόλιο σας. Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε το Privacy Policy της ιστοσελίδας μας.