Home > Hot ! > Ατρόμητος Βασιλικών – Ταξιάρχης 4-0: Ατρόμητη επικράτηση!

Ατρόμητος Βασιλικών – Ταξιάρχης 4-0: Ατρόμητη επικράτηση!

There are no slides in this slider.

Ο αγώνας με το Προκόπι που δεν έγινε και χάθηκε στα χαρτιά, λόγω της μη έγκυρης προσέλευσης γιατρού φαίνεται πείσμωσε του παίκτες του Ατρόμητου Βασιλικού, όπου χθες Σάββατο για τη 12η αγωνιστική που πρωταθλήματος της Β΄ κατηγορίας Εύβοιας, επικράτησαν με το ευρύ 4-0 του Ταξιάρχη, σ’ ένα παιχνίδι που απ’ το ξεκίνημά του ο Ατρόμητος ήταν πραγματικά καταιγιστικός.
Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Πολίτης με πλασέ μέσα απ’ την περιοχή στο 12΄ λεπτό. Στο 23΄ μετά από απόκρουση αμυντικού του Ταξιάρχη ο Λαδογιάννης έπιασε ένα σουτ στη κίνηση έξω απ’ την περιοχή κάνοντας το 2-0 ενώ το 3-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου διαμόρφωσε ο Πολίτης με πλασέ σε κενή εστία έπειτα από λάθος γύρισμα αμυντικού του Ταξιάρχη στον τερματοφύλακά του. Το τελικό 4-0 έγινε δύο λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα. Συγκεκριμένα στο 88΄ ο Πολίτης πλάσαρε, ο Μουρίδης αρχικά έδιωξε και στην επαναφορά ο Λαδογιάννης δεν δυσκολεύτηκε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.
Ο Ατρόμητος είχε αρκετές ευκαιρίες να πετύχει κι άλλα τέρματα κυρίως με τους Πολίτη και Σταμούλο και διαμαρτύρεται για πέναλτι που δεν του δόθηκε σε ανατροπή του Πολίτη περίπου στο 80΄. Από την άλλη ο Ταξιάρχη γινόταν απειλητικός περισσότερο με μακρινά σουτ που ανησυχούσαν τον πορτιέρο των γηπεδούχων Αντωνίου Μ.
Ατρόμητος Βασιλικών: Αντωνίου Μ., Ηλιοδρομήτης, Καρατζάς, Δήμου, Θεοχάρης, Σταματούλας (λ.τ. 31΄ Κρυσταλόγιαννης), Αντωνίου Ι. (46΄ Σταμούλος), Δούκας, Πολίτης, Χαρβαλιάς, Λαδογιάννης
Ταξιάρχης: Μουρίδης, Γκαμίλης Β., Κοντογιάννης, Καπόλος, Καραδημήτρης, Τσαμούρογλου, Γκαμίλης Χ., Δαρζέντας, Καραβάς (81΄ Δέσπου), Δημητράκης, Μπαλαμούτης
Διαιτητής: Βρακάς Β. Βοηθοί: Χατζηκαμαγιάννης – Ιωάννου

Τα άρθρα που δημοσιεύονται εκφράζουν τον/την συντάκτη/τριά τους και οι θέσεις δεν συμπίπτουν κατ' ανάγκην με την άποψη του palmosev.gr

Για τις ειδήσεις της Εύβοιας κι όχι μόνο εμπιστευτείτε το palmosev.gr

Αφηστε ενα σχολιο

Η παρούσα φόρμα συλλέγει το όνομα σας και την ηλεκτρονική σας διεύθυνση, ώστε να μπορέσουμε να απαντήσουμε στο σχόλιο σας. Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε το Privacy Policy της ιστοσελίδας μας.