Home > Hot ! > ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ – ΙΤΕΑΣ 97 -73 Αγκαλιά με την 5η θέση στο πρωτάθλημα Α’ ΕΣΚΑΣΕ

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ – ΙΤΕΑΣ 97 -73 Αγκαλιά με την 5η θέση στο πρωτάθλημα Α’ ΕΣΚΑΣΕ

There are no slides in this slider.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ – ΙΤΕΑΣ 97 – -73

Αγκαλιά με την 5η θέση στο πρωτάθλημα Α’ ΕΣΚΑΣΕ

Ο Τελεθριακός πήρε τη νίκη απέναντι στον Γ.Σ. Ιτέας με 97-73, έφτασε τις 9 νίκες και ουσιαστικά ”αγκάλιασε” την 5η θέση στο πρωτάθλημα έχοντας συνολικά μια πολύ καλή παρουσία!

Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στο β’ ημίχρονο, έφτασαν δίκαια στη νίκη απέναντι στον Γ.Σ. Ιτέας που παρουσιάστηκε στην Ιστιαία με αρκετές ελλείψεις και κυριότερη όλων εκείνη του Κ. Σταύρου.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ιτέα ήταν την περισσότερη ώρα μπροστά στο σκορ εκμεταλλευόμενη την ευστοχία της από την περιφέρεια ευστοχώντας σε 8 τρίποντα (από 4 οι Αγγελόπουλος, Μολές), ξεφεύγοντας με 16-25 και με το πρώτο ημίχρονο να τελειώνει με τον Τελεθριακό μπροστά στο σκορ με 49-46.

Στο β’ ημίχρονο ο Τελεθριακός ήταν καλύτερος, ξέφυγε με 70-59 και 81-61 στο 36′ για να φτάσει στη νίκη με 97-73.

Κορυφαίοι των δύο ομάδων οι Νέστορας και Μολές μα 31 και 38 πόντους αντίστοιχα.

ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΑΤΣ ΚΑΡΥΣΤΟΣ – ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 20 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 13:30 κλειστό Καρύστου.

Διαιτητές: Μαμασούκα-Γιαπλές.

Κριτές: Χριστόπουλος-Αλεξίου-Μασλατζίδου Κατ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-25, 49-46, 70-59, 97-73.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Φώτου): Σεϊντινι 6, Αντωνόπουλος 18 (4), Ιωαννίδης, Τσιτούμης 4, Παπανικολάου 11, Σαμπάνης 6, Λούκας 5 (1), Φραγκούλης 7 (1), Μαρούλας 9 (2), Νέστορας 31 (2).

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ (Μωραΐτης): Αγγελόπουλος 19 (5), Μολές 38 (5), Γεωργαντάς 9, Μωραΐτης 2, Παναγιωτόπουλος Γ., Βίλλιας, Παναγιωτόπουλος Π. 5.

Τα άρθρα που δημοσιεύονται εκφράζουν τον/την συντάκτη/τριά τους και οι θέσεις δεν συμπίπτουν κατ' ανάγκην με την άποψη του palmosev.gr

Για τις ειδήσεις της Εύβοιας κι όχι μόνο εμπιστευτείτε το palmosev.gr

Αφηστε ενα σχολιο

Η παρούσα φόρμα συλλέγει το όνομα σας και την ηλεκτρονική σας διεύθυνση, ώστε να μπορέσουμε να απαντήσουμε στο σχόλιο σας. Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε το Privacy Policy της ιστοσελίδας μας.