Home > Hot ! > Άρης  Θήβας – Τελεθριακός 78-72

Άρης  Θήβας – Τελεθριακός 78-72

There are no slides in this slider.

Ο Άρης Θήβας επικράτησε του Τελεθριακού με 78-72 σε ένα αμφίρροπο αγώνα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με την ομάδα της Θήβας να έχει ένα σταθερό προβάδισμα στο σκορ χωρίς όμως να παίρνει και διαφορά ασφαλείας!
Μπορεί ο αγώνας να μην είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον, αλλά και οι δύο ομάδες έπαιξαν για τη νίκη αποδίδοντας κατά διαστήματα καλό μπάσκετ.
Ο Άρης προηγήθηκε με 39-34 στο ημίχρονο, ενώ στο 30′ ξέφυγε με 58-50 που ήταν και η μεγαλύτερη διαφορά στον αγώνα.
Ο Τελεθριακός με μείωσε σε 72-68 στο 38′ με βολή του Αντωνόπουλου, για να ακολουθήσουν 6 συνεχόμενοι πόντοι του Γιάννη Χαρατσή που διαμόρφωσαν το τελικό 78-72.
Διαιτητές: Τσάλας Ι.-Γιαπλές.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-17, 39-34, 58-50, 78-72.
ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Κοκκίνης Π.): Σκούμας 13 (1), Μπαλαντίνης, Ματσαγγούρας 2, Φουστέλης-Αμπντούλ 4, Σκυριανός 10 (2), Βουρτζούμης 15 (3), Χαρατσής Ι. 19 (2), Ντρίλιζας, Πανάγου, Βογιατζής 11, Παγώνης 4.
ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Φώτου): Σεϊντίνι 6, Αντωνόπουλος 6, Τσιτούμης, Παπανικολάου 5, Λούκας 8 (1), Φραγκούλης 15 (1), Μαρούλας 3 (1), Ματάκιας 9, Νέστορας 20, Ιωαννίδης.

Τα άρθρα που δημοσιεύονται εκφράζουν τον/την συντάκτη/τριά τους και οι θέσεις δεν συμπίπτουν κατ' ανάγκην με την άποψη του palmosev.gr

Για τις ειδήσεις της Εύβοιας κι όχι μόνο εμπιστευτείτε το palmosev.gr

Αφηστε ενα σχολιο

Η παρούσα φόρμα συλλέγει το όνομα σας και την ηλεκτρονική σας διεύθυνση, ώστε να μπορέσουμε να απαντήσουμε στο σχόλιο σας. Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε το Privacy Policy της ιστοσελίδας μας.