Home > Αθλητικά > Η Αθλητική Ακαδημία της Ιστιαίας παίζει και μπάσκετ

Η Αθλητική Ακαδημία της Ιστιαίας παίζει και μπάσκετ


There are no slides in this slider.



There are no slides in this slider.


Ο Δημήτρης Κιτσάκος είναι ο προπονητής της Αθλητικής Ακαδημίας Ιστιαίας της ομάδας μπάσκετ και μας εξηγεί ότι η ομάδα διαθέτει δύο αγωνιστικά τμήματα, ένα ανδρών και ένα παίδων. Το ρόστερ του αντρικού τμήματος αποτελείται από τους: Φλώρο Αθανάσιο, Λίτσα Ξενοφώντα, Τσιτούμη Γεώργιο, Πουταχίδη Θεόδωρο, Γερογιώργη Γεώργιο, Θαλασσινό Παναγιώτη, Γκαμπριέλ Θωμά, Αλεξίου Αλέξανδρο, Δειμέζη Σπύρο, Σταματίου Θεόδωρο, Λαινά Παναγιώτη, Γκατζούρη Άγγελο, Ευσταθίου Γιάννη, Κατσαντώνη Αλέξανδρο, Τσιτσόπουλο Γρηγόρη, Φέρλα Γιάννη, Σελίμη Γιάννη και Θεοδώρου Θεόδωρο.

Το ρόστερ του παιδικού τμήματος αποτελείται από τους Φαράντο Τάκη, Βασιλείου Γιάννη, Δερμονιώτη Δαυίδ, Βούλγαρη Κωνσταντίνο, Γεωργάκη Δημήτρη, Σούρρα Παντελή, Λιόντο Γεώργιο, Μπούφη Σοφιανό, Χατζηγεωργίου Δημήτρη, Ξυδερό Κωνσταντίνο, Λορίδα Αντώνη, Πελούμπι Κέβιν, Μπαντίδα Προκόπη, Ταούλα Ορέστη, Αφερείμ Αναστάσιο, Σύρμο Αποστόλη, Μπαλαλά Κωνσταντίνο, Μαν Βαγγέλη, Βλάχος Γεώργιο, και Παπαβασιλείου Γιάννη.

Οι ομάδες που συμμετέχουν στο αντρικό πρωτάθλημα της  ΕΣΚΑΣΕ είναι: Α.Α. Ιστιαίας, Σ.Κ. Σύλλας Αιδηψού, Α.Σ. Διόνυσος Αμφίκλειας, Α.Σ. Μουτά Δομοκού, Α.Σ. Απόλλων Λιβαδειάς, Α.Σ. Εκπαιδ. Μπούκαλη Λαμίας, Α.Μ.Σ. Κύνος Λιβανάτων, Μάκαρος Άμφισσας. Οι ομάδες που συμμετέχουν στο παιδικό πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΣΕ είναι: Α.Α. Ιστιαίας, Σ.Κ. Σύλλας Αιδηψού, Α.Σ. Τελεθριακός, Α.Μ.Σ. Κύνος Λιβανάτων, Α.Σ. Λοκρός Αταλάντης.

 

Το πρόγραμμα των αγώνων είναι:

1ος Γύρος Ανδρών :

1η Αγωνιστική: 16/10/2011, ώρα 16:00, Κλειστό γήπεδο Αμφίκλειας, Α.Σ. Διόνυσος  – Α.Α. Ιστιαίας.

2η Αγωνιστική: 23/10/2011, ώρα 14:00, κλειστό γήπεδο Ιστιαίας, Α.Α. Ιστιαίας – Α.Σ. Μουτά Δομοκού.

3η Αγωνιστική: 30/10/2011, ώρα 15:30, κλειστό γήπεδο Λ. Αιδηψού, Σ.Κ. Σύλλας – Α.Α. Ιστιαίας.

4η Αγωνιστική: 13/11/2011, ώρα 14:00, κλειστό γήπεδο Λιβαδειάς, Απόλλων Α.Σ. – Α.Α. Ιστιαίας.

5η Αγωνιστική: 20/11/2011, ώρα 15:00, κλειστό γήπεδο Ιστιαίας, Α.Α. Ιστιαίας – Α.Σ. Ε.Κ.Π. Μπούκαλη Λαμίας.

6η Αγωνιστική: 4/12/2011, ώρα 16:00, κλειστό γήπεδο Λιβανάτων, Α.Μ.Σ. Κύνος – Α.Α. Ιστιαίας.

7η Αγωνιστική: 11/12/2011, ώρα 14:00, κλειστό γήπεδο Ιστιαίας, Α.Α. Ιστιαίας – Μάκαρος Άμφισσας.

 

2ος Γύρος Ανδρών :

1η Αγωνιστική: 8/1/2012, ώρα 13:00, κλειστό γήπεδο Ιστιαίας, Α.Α. Ιστιαίας – Α.Σ. Διόνυσός.

2η Αγωνιστική: 15/1/2012, ώρα 15:00, κλειστό γήπεδο Δομοκού, Α.Σ. Μουτά – Α.Α. Ιστιαίας.

3η Αγωνιστική: 29/1/2012, ώρα 13:00 κλειστό γήπεδο Ιστιαίας, Α.Α. Ιστιαίας – Σ.Κ. Σύλλας.

4η Αγωνιστική: 5/2/2012, ώρα 14:00, κλειστό γήπεδο Ιστιαίας, Α.Α. Ιστιαίας – Απόλλων Α.Σ.

5η Αγωνιστική: 12/2/2012, ώρα 16:00, κλειστό Εκπαιδ. Μπούκαλη, Α.Σ. ΕΚΠ Μπούκαλη – Α.Α. Ιστιαίας.

6η Αγωνιστική: 19/2/2012, ώρα 13:00, κλειστό γήπεδο Ιστιαίας, ΑΑ Ιστιαίας – ΑΜΣ Κύνος.

7η Αγωνιστική: 4/3/2012, ώρα 15:00, κλειστό γήπεδο Καμπεράκης, Μάκαρος Άμφισσας – Α.Α. Ιστιαίας.

 

1ος Γύρος Παίδων :

1η Αγωνιστική: 2/10/2011, ώρα 16:00, κλειστό γήπεδο Λιβανάτων, Κύνος – Α.Α. Ιστιαίας.

2η Αγωνιστική: 23/10/2011, ώρα 16:00 κλειστό γήπεδο Ιστιαίας, Τελεθριακός Α.Σ. – ΑΑ Ιστιαίας.

3η Αγωνιστική: 30/10/2011, ώρα 13:00, κλειστό γήπεδο Ιστιαίας, ΑΑ Ιστιαίας – ΑΣ Λόκρος.

4η Αγωνιστική: ΡΕΠΟ

5η Αγωνιστική: 20/11/2011, ώρα 13:00, κλειστό γήπεδο Ιστιαίας, Α.Α. Ιστιαίας – Σ.Κ. Σύλλας.

2ος Γύρος Παίδων :

1η Αγωνιστική: 11/12/2011, ώρα 12:00, κλειστό γήπεδο Ιστιαίας, Α.Α. Ιστιαίας – Κύνος.

2η Αγωνιστική: 7/1/2012, ώρα 14:00, κλειστό γήπεδο Ιστιαίας, Α.Α. Ιστιαίας – Τελεθριακός .

3η Αγωνιστική: 22/1/2012, ώρα 13:00, κλειστό γήπεδο Αταλάντης, Α.Σ. Λοκρός – Α.Α. Ιστιαίας.

4η Αγωνιστική : ΡΕΠΟ

5η Αγωνιστική 18/12/2012, ώρα 18:00, κλειστό γήπεδο Λ. Αιδηψού, Σ.Κ. Σύλλας – Α.Α. Ιστιαίας.

Τα άρθρα που δημοσιεύονται εκφράζουν τον/την συντάκτη/τριά τους και οι θέσεις δεν συμπίπτουν κατ' ανάγκην με την άποψη του palmosev.gr

Για τις ειδήσεις της Εύβοιας κι όχι μόνο εμπιστευτείτε το palmosev.gr



error: