Α2 Ποδόσφαιρο

There are no slides in this slider.

Πήραν το ντέρμπι με τις Γούβες τα Βασιλικά

Νίκη σωτηρίας για την Αιδηψό μέσα στην Άτταλη

Σαφής ήταν οι ανωτερότητα του Ατρόμητου Βασιλικών στο Κυριακάτικο ντέρμπι της 19ης αγωνιστικής της Α2 κατηγορίας αφού κατάφερε να κερδίσει εκτός έδρας τις Γούβες με 2-0, με δύο γκολ του Πολίτη στο 30ο και στο 94ο λεπτό.

Νίκη σωτηρίας πέτυχε προχθές Κυριακή η Αιδηψός μέσα στην Άτταλη με σκορ 2-3. Ο Φικάι έβαλε μπροστά τη βορειοευβγοιώτικη ομάδα στο σκορ στο 4ο λεπτό, ενώ αμέσως επόμενο λεπτό ο Γλυκός ισοφάρισε για την Άτταλη. Η Αιδηψός πήρε εκ νέου κεφάλι στο σκορ στο 15ο πάλι με τον Φικάι, ενώ στο 42ο και πάλι ο Γλυκός έφερε στα ίσα το παιχνίδι για την Άτταλη. Το τελικό 2-3 διαμόρφωσε τρία λεπτά αργότερα ο Βασιλείου χαρίζοντας πολύτιμη νίκη στην ΑΕΛ.

Νικηφόρα πέρασε η πρωτοπόρος Καστέλλα μέσα από τη Σκεπαστή με 1-3. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 44ο λεπτό με το Αλεξίου. Η Καστέλλα ισοφάρισε στο 7ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου με αυτογκόλ του Θαλασσινού και προηγήθηκε οκτώ λεπτά αργότερα με τέρμα που πέτυχε ο Ράζος. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 85ο λεπτό του αγώνα ο Χρήστου.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια: Βατώντας – Πολιτικά 2-2, Τριάδα – Μακρυκάπα 7-0 και Καθενοί – Ένωση Διρφύων 2-2.

Τα άρθρα που δημοσιεύονται εκφράζουν τον/την συντάκτη/τριά τους και οι θέσεις δεν συμπίπτουν κατ' ανάγκην με την άποψη του palmosev.gr