Home > Hot ! > Αναγέννηση Ιστιαίας – Άρης Αγίας Άννας :2-1

Αναγέννηση Ιστιαίας – Άρης Αγίας Άννας :2-1

There are no slides in this slider.

akagan (1)

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της η Αναγέννηση Ιστιαίας στο πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Εύβοιας και έτσι φιγουράρει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα μαζί με την Δόξα Προκοπίου. Συγκεκριμένα η ομάδα του Λάμπρου Σπίτζου επικράτησε με σκορ 2-1 του αξιόμαχου Άρη Αγίας Άννας, οι γηπεδούχοι πήραν νωρίς κεφάλι στο σκορ με τέρμα που σημείωσε ο Κουκούρα μόλις στο όγδοο λεπτό με όμορφο πλασέ μέσα από την περιοχή. Η Αναγέννηση που ήταν ανώτερη στο πρώτο μέρος σημείωσε και δεύτερο τέρμα στο 30΄ με τον Καλαμπόκα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα μετά από παράλληλη μπαλιά του Ασαμόα, ενώ δικαιούταν και ένα πέναλτι μετά από καθαρή ανατροπή του Ασαμόα από αμυντικό των φιλοξενούμενων ο διαιτητής Βελέτζας ωστόσο έχασε την φάση και έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι. Στο δεύτερο μέρος ο Άρης Αγίας Άννας ανέβασε την απόδοση του και στο 47΄ μείωσε σε 2-1 με μακρινό σουτ του Γιώργου Περήφανου, στην συνέχεια τους ματς και οι δύο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες χωρίς να σημειωθεί κάποιο άλλο γκολ. Αξίζει να αναφέρουμε πως την πρώτη του συμμετοχή με την φανέλα της Αναγέννησης έκανε ο νεοαποκτηθείς Γρηγόρης Κωνσταντακόπουλος που άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις.

Αναγέννηση Ιστιαίας : Δαμάσκος, Αφένδρας, Καλαμπόκας, Παπανδρέου, Γλύκος, Σταματούλας, Κουκούρας, Σιάνος (46΄ Κωνσταντακόπουλος), Ασαμόα, Δημητράκης (86΄ Λεκοσιώτης), Θεοχάρης

Άρης Αγίας Άννας :Σταματίου, Καρατζάς (46΄ Στάμου), Δημήτραινας (86΄ Σκοπελίτης), Τσούπρος, Αλμπάνης, Κωνσταντός, Τζούμας, Τσακνακης, Αλοϊζος, Περήφανος Γ, Περήφανος Ν