Home > Hot ! > [video] Α.Ε. Ιστιαίας – Νίκη Βόλου 0-1…μπορούσε αλλά της έλειψε το γκολ

[video] Α.Ε. Ιστιαίας – Νίκη Βόλου 0-1…μπορούσε αλλά της έλειψε το γκολ

There are no slides in this slider.

Η Α.Ε. Ιστιαίας υποδέχτηκε την Νίκη Βόλου για το πρωτάθλημα της Γ εθνικής κατηγορίας  με του φιλοξενούμενους να παίρνουν την Νίκη με σκορ 0-1, με το τέρμα που σημείωσε ο Κόλα στο όγδοο λεπτό της αναμέτρησης. Το τελικό αποτέλεσμα αδικεί κατάφορα την ομάδα του Απόστολου Παπανικολάου που ήταν καλύτερη σχεδόν σε όλο το διάστημα του παιχνιδιού αλλά της έλειψε το γκολ, η Α.Ε.Ι. όχι μόνο κοίταξε στα μάτια την Νίκη Βόλου αλλά την υποχρέωσε σε παθητικό ρόλο στο παιχνίδι, άλλωστε μόνο τυχαίο δεν είναι το γεγονός πως οι παίκτες της Νίκης πανηγύρισαν έξαλα την νίκη τους μετά το τελευταίο σφύριγμα του κ. Ζαχαρόπουλου.

Το φιλμ του αγώνα

3΄ Σουτ του Αλεξίου από τα όρια της περιοχής η μπάλα λίγο άουτ

8΄ 0-1, ο Νικλητσιώτης εκτέλεσε το φάουλ, ο Ίβιτς δεν έδιωξε καλά με το κεφάλι και έστειλε την μπάλα στον Κόλα που με πλασέ από την μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μάλτζαρη

35΄ Ο Αργύρης Στεργίου ανατρέπεται από αμυντικό της Νίκης μέσα στην περιοχή ο διαιτητής αρνείται το πέναλτι στην Ιστιαία

42΄ Φοβερό σουτ του Νικολέτου από τα όρια της περιοχής ο Τζήμας αποκρούει εντυπωσιακά λίγο πριν η μπάλα καρφωθεί στο δεξιό του παράθυρο

53΄ Σουτ του Αργύρη Στεργίου από πλάγια δεξιά ο Τζήμας έδιωξε σε κόρνερ

67΄ Σουτ του Κορέτα έδιωξε σε κόρνερ ο Μάλτζαρης

69΄ Ο Νικλητσιώτης βλέπει 2η κίτρινη κάρτα με 10 παίκτε η Νίκη Βόλου

70΄ Παράλληλη μπαλιά του Ίβιτς, ο Αλεξίου γίνεται κάτοχος της μπάλας μέσα στην μικρή περιοχή σουτάρει αλλά ο Τζήμας με μία ενστικτώδη απόκρουση αρνείται τηνη ισοφάριση στην Ιστιαία

75΄ Ο Νικολέτος εκτελεί κόρνερ, ο Ίβιτς κάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνάει  εκατοστά  πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τζήμα.

Να σημειώσουμε πως η Α.Ε. Ιστιαίας στο δεύτςερο ημίχρονο δεν είχε στον πάγκο της τον κ. Παπανικολάου τον οποίο απέβαλε με την λήξη του πρώτου μέρους ο κ. Ζαχαρόπουλος για διαμαρτυρία.

Α.Ε. Ιστιαίας(Παπανικολάου): Μάλτζαρης, Μπουλγκουρίδης(85΄ Ανέστης), Τσαούσης(72΄ Θόρια), Λαμπρόπουλος, Πανάκης, Στασινόπουλος, Στεργίου, Γεωργιάδης(80΄Χαραλαμπίδης), Ίβιτς, Νικολέτος, Αλεξίου

Νίκη Βόλου(Ξηροφώτος): Τζήμας. Παπαδήμας, Δημολιός, Παρασκευαΐδης, Ναουμίδης, Νικλητσιώτης, Βέργος Μέτσε, Κόλα(83΄Παπαγεωργίου), Κορέτα(76΄ Βασίλιεβιτς), Γαρυφαλόπουλος(89΄ Μαλακασιώτης)