Περισσoτερα"/>
Home > Hot ! > Αρτεμησιακός – Ωρεοί 1-3: Νίκη γοήτρου για τους πρωταθλητές

Αρτεμησιακός – Ωρεοί 1-3: Νίκη γοήτρου για τους πρωταθλητές

Σε ένα παιχνίδι χωρίς κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον εκατέρωθεν, ο πρωταθλητής Α.Ο. Ωρεών επικράτησε σήμερα Σάββατο 21 Απριλίου του Αρτεμησιακού με 3-1 στο γήπεδο της Ιστιαίας για την προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄ κατηγορίας.

Αν και είχαν την υπεροχή η Ωρεοί ο Αρτεμησιακός ήταν αυτός που προηγήθηκε με γκολ του Βασιλικιώτη στο 21΄ λεπτό. Οι Ωρεοί απάντησαν γρήγορα ισοφαρίζοντας στο 25΄ με ωραίο γυριστό σουτ, από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής του Ι. Μαυρούτσικου.

Ίδια περίπου ήταν η εικόνα και στο δεύτερο μέρος με τους Ωρεούς να παίρνουν προβάδισμα στο σκορ με τον Πανόφ, ενώ στο 67΄ με ωραίο σουτ έξω απ’ την περιοχή ο Αναγνωστάκης που είχε περάσει ως αλλαγή διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Να σημειωθεί πως από το 70΄ και μετά ο Αρτεμησιακός αγωνίστηκε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του τερματοφύλακά του Α. Παναγιωτόπουλου με απευθείας κόκκινη κάρτα. Για το υπόλοιπο του παιχνιδιού χρέη γκολκίπερ έκανε ο Ι. Σαντής.

Αρτεμησιακός (Κυρπισλίδης): Παναγιωτόπουλος, Σαντής Ι., Μεταξιώτης, Σαντής Κ., Διαμαντής, Φατσής, Στραφιώτης Ν., Κοντζιάς, Καρακάξης, Ανέστης, Βασιλικιώτης (63΄ Μηνάς)

Α.Ο. Ωρεών (Γουρνάς): Μαυρούτσικος Δ., Τριανταφύλλου (76΄ Πατσαρούχας), Σταματονικολός (46΄ Αναγνωστάκης), Γιουκάι, Βασιλείου, Καπλανάι, Μούστος, Μαυρούτσικος Ι., Ασαμόα, Πανώφ (80΄Κούκης), Ένεχ

Διαιτητής: Βαλέντζας Βοηθοί: Παυλάτος – Σέρρας

There is no slider selected or the slider was deleted.

Αφηστε ενα σχολιο

Η παρούσα φόρμα συλλέγει το όνομα σας και την ηλεκτρονική σας διεύθυνση, ώστε να μπορέσουμε να απαντήσουμε στο σχόλιο σας. Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε το Privacy Policy της ιστοσελίδας μας.